הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים | דף הבית
 על אודות 'עיניים'  |  מערכת 'עיניים'  |  צור קשר 
  26/11/2020 
 
הופיע גיליון 244
 בנושא איךאי שם בכוכב רחוק
מאת: אלון גולדשטיין בן 13, תאריך:28/1/2020
סיפור עם מוסר

לפני הרבה שנים בכוכב רחוק מאוד חי זן של חייזרים. אותו גזע חייזרי חי בהרמוניה עם שאר החייזרים באותו כוכב, אבל לפעמים בלית ברירה נאלצו אותם חייזרים להתקיים על חשבון חבריהם לכוכב. שנים אחר כך חייזרים אלו הגיעו ל״הבנה״: הם חשובים יותר משאר היצורים בכוכב שלהם מפני שהם חכמים יותר.

הם התחילו ליצור מפעלים למען השמדת החייזרים האחרים, לקיחת ילדיהם ותוצריהם. למרות שהם לא היו צריכים: כוכבם היה עשיר בצמחים. אבל הם פשוט התרגלו לטעם.

לאט לאט התחילו אותם חייזרים להרוס את כוכבם מרוב כל הגזים שפלטו שכניהם שגודלו על ידם, ומפעלי השמדתם. בריאותם של אותם חייזרים הדרדרה, והשכנים שלהם שהם הרגו מתו בקצב שאי אפשר לדמיין.

מה שאותם חייזרים ״חכמים״ לא הבינו זה שגם לחייזרים פחות חכמים מהם יש רגשות, תחושות ותכונות שהחייזרים ה״חכמים״ בחרו להתעלם מהם. כמובן שבסוף הם הבינו את הנזק שנעשה. אבל היה כבר מאוחר מדי.

כוכבם כבר הושמד… והכוכב הזה הוא כדור הארץ. אנחנו בשלב אחד קודם: אנחנו עוד יכולים להציל את עצמנו, את הכוכב שלנו, את שאר החיות בכדור הארץ ואת גורל ילדינו ונכדינו.

כל מה שצריך לעשות זה לנסות לאכול פחות בעלי חיים או לא לאכול אותם בכלל, ולנסות להפחית באכילת מוצרים מהחי. למען הבריאות, המוסר, החיות שמתות כל יום ולמען כדור הארץ.
תגובות לכתבה