הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים | דף הבית
 על אודות 'עיניים'  |  מערכת 'עיניים'  |  צור קשר 
  20/06/2018 
 
הופיע גיליון 214
 בנושא נימוסבקשת הסליחה מדורון
מאת: בר יעקבי בת 11, תאריך:19/11/2014
סיפור

אתמול, בהפסקת העשר ראיתי מתחת לשולחנו של דורון, הילד עם העיניים הירוקות בשדה את העבודה שלי במדעים.
מיד התרגזתי והתחלתי לצעוק לעברו: "דורון אתה גנב! תחזיר לי מיד את העבודה במדעים!".

דורון ניסה להסביר, אך לפני שהוציא הגה מפיו כל הכיתה הצטרפה לריב והחלה לצעוק על דורון. דורון השפיל מבטו ויצא בבכי רב מהכיתה וטרק את הדלת בחוזקה. המורה לא הייתה בכיתה.

אני וחבריי החלטנו להעניש את דורון וכל הכיתה הצטרפה ל"הענשה". קבענו שבהפסקת האוכל, מחר, כשדורון ילך לעזור לתלמידי כיתה ב ,ניקח לו את העבודה במדעים ,נחביא אותה ונעשה עליו חרם! כשהגיע שיעור מדעים דורון כבר רצה להראות למורה כמה הוא השקיע בעבודה. המורה נכנסה ודורון הצביע. המורה נתנה לו את רשות הדיבור, דורון התחיל לחפש בתיקו את העבודה, תלמידי הכיתה מצחקקים, השעון מתקתק והמורה שואלת: "דורון,איפה העבודה שלך?" דורון ענה בבכי שהוא לא מוצא אותה.

המורה כועסת ורושמת לדורון הערה. זו הייתה הפעם הראשונה שהמורה רשמה לו הערה. לאחר שכולם סיימו להציג את העבודות שלהם המורה נתנה לנו שיעור חופשי. כולנו ישבנו בצל, ליד מגרש המשחקים. דורון שאל את חברו, שרון, אם הוא ראה את עבדותו במדעים, שרון לא ענה.

דורון שאל את שאר תלמידי הכיתה אבל לא קיבל תגובה מאף אחד. דורון הבין שלא מדברים איתו והוא לא בא לבית הספר יום..יומיים..שבוע.. ואז התחלתי לפחד, למה רון לא בא לבית הספר כל כך הרבה זמן. אזרתי אומץ והחלטתי ללכת לביתו ולהתנצל.

דורון קיבל אותי בשמחה. הוא הזמין אותי להיכנס לביתו ושאל: "מדוע באת?". התנצלתי ושאלתי מדוע הוא לקח לי את העבודה במדעים. הוא ענה: "אני לא לקחתי אותה, המורה ביקשה ממני לאסוף את העבודות של כולם". הצטערתי מאוד ואפילו הזלתי דמעה.

מסרתי לדורון דרישת שלום והלכתי לביתי. צץ לי רעיון, סיפרתי לכל החברים והחלטנו לערוך לו הפתעה ולפצות אותו. הכנו שלטים ועליהם כתוב סליחה בגדול וקנינו לו חבילת שוקולד טעימה שכולם אוהבים! צעדנו יחד לביתו עם השלטים ביד, דורון ראה אותנו מהמרפסת ומיד ירד אלינו. מאז דורון ואני החברים הכי טובים,ובכיתה יש רק טוב!
תגובות לכתבה
1.
 איה פלטר בת 11 וחצי (10/02/2015, 20:07:26)