הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים | דף הבית
 על אודות 'עיניים'  |  מערכת 'עיניים'  |  צור קשר 
  25/04/2018 
 
הופיע גיליון 213
 בנושא מסכותשלמה הולפוס מאבד שיווי משקל
מאת: אבישי שמעוני בן 9.5, תאריך:25/12/2013
סיפור

שלמה הולפוס היה מאוד נרגש. המופע של הקרקס עמד להתחיל. הוא הציץ מאחורי הקלעים וראה שיש רק איש אחד שבא לראות את המופע. הוא חשב שלא יבואו עוד אנשים.

אבל, כמו קסם, פתאום האוהל התמלא בהמון אנשים: זקנים, ילדים והוריהם. היה המון רעש. שלמה הולפוס קצת חשש. הוא חשב שהרעש יפריע לו בהליכה על החבל. זו רק ההופעה החמישית שלו בקרקס, ובהופעה הקודמת הוא הרגיש לא כל כך טוב. כמו תמיד כשהוא כל כך פוחד, שלמה החליט לעמוד על הראש. הוא חשב שזה יעזור לו להירגע.

הוא שמע תופים. בום בום בום בום.... והוא שמע את הכרוז קורא: "עכשיו קבלו את שלמה הולפוס בהליכה נועזת על חבל". הקהל קיבל אותו בקריאות שמחה. הכרוז ביקש "שקט!!!" והקהל השתתק.

שלמה הולפוס עלה על הסולם, נשם עמוק, עמד שוב על הראש והתחיל ללכת עם הידיים על החבל ורגליו באוויר. הוא צעד צעד אחד, צעד שני, הוא הרגיש שהוא מתנדנד, הוא ניסה לאזן את עצמו ואז ילד אחד פרץ בצרחה איומה:"אאאאאהההההההההההה!!!!!". שלמה הולפוס נבהל מאוד, התנדנד, התנדנד ונפל מהר מאוד.

הוא נחת על האדמה ונאנק מכאב.
האמבולנס הגיע מהר מאוד ולקחו את שלמה הולפוס לבית החולים. הרופאים בדקו אותו ואמרו שיש לו שבר חמור מאוד ברגל, ושצריך לכרות לו את הרגל. שלמה הולפוס לא הסכים לכריתת הרגל, מפני שהוא לא הבין איך יוכל ללכת עם רגל אחת. הרופאים הסבירו שאין לו ברירה וכרתו לו את הרגל.
שלמה הולפוס אמר לעצמו שהוא לא שונה מאף אחד.

הוא חזר הביתה והלך לישון. בחלום שלו הוא היה בקרקס, והלך על החבל עם רגל אחת. הוא לא איבד את שיווי המשקל.
תגובות לכתבה