הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים | דף הבית
 על אודות 'עיניים'  |  מערכת 'עיניים'  |  צור קשר 
  24/04/2018 
 
הופיע גיליון 213
 בנושא מסכותדקל \ לא דקל
מאת: נגה פרידמן בת 8.5, תאריך:18/8/2013
סיפור

לפני הרבה שנים במדבר באמריקה היו מאות שבטים של אינדיאנים וכולם רצו אותו דבר: שהמדבר יהיה שייך רק להם.

עד שלפתע לאינדיאני אחד היה רעיון: תחרות שהמנצח בה הוא מי שיטפס על עץ הדקל הגבוה ביותר ויישאר עליו למשך יום שלם. הפרס יהיה בעלות על המדבר. כל השבטים הסכימו.
נגה פרידמן

כפי שאתם יודעים במדבר יש חום אימים ובדרך כלל מדמיינים נווה מדבר. כאשר התחילה התחרות כל אחד היה צמא ומרוב חום החלו מדמיינים נווה מדבר.

הם רצו לשתות מן המים הצלולים אך כשראו את העץ מיד נזכרו מה הם צריכים לעשות וכאשר ניסו לעלות על עץ הדקל נפלו כיוון שהם דמיינו את נווה המדבר והדקל כלל לא היה אמיתי. הם ניסו לשתות מן המים הצלולים אך במקום מים שתו חול.

האינדיאנים היו מאוד מרוגזים ולכן עשו הפסקה (הם לא ידעו שהם דמיינו נווה מדבר). השבט המאה ושישה עשר ידע שהם מדמיינים זאת ונזכר בחומר אינדיאני שמבדיל בין מציאות לדמיון.

וכך הם חיפשו שעות על גבי שעות והבינו שאין עצים במדבר ושהאינדיאני רק רצה להראות לכולם שהמדבר שייך לכולם. לאחר שגילו זאת האינדיאנים חיו בשקט והיו מאושרים להיות יחד ולא רבו יותר אף פעם על המדבר.

מאז השבטים סיפרו את הסיפור מדור לדור ואני מקווה שגם אתם תספרו זה לזה את הסיפור ושתהיו מאושרים מהחיים שאתם חיים עכשיו כי בטח לא הייתם רוצים לחיות כמו האינדיאנים שמחפשים עץ שאינו קיים.

שכל אחד ידע שהכי טוב להיות מרוצה בחלקך ולא לרצות כל הזמן את מה שיש למישהו אחר.
נגה פרידמן

תגובות לכתבה
1.כל הכבוד
 דניאל (שם בדוי) בת 12 (25/08/2013, 13:10:56)