הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים | דף הבית
 על אודות 'עיניים'  |  מערכת 'עיניים'  |  צור קשר 
  20/06/2018 
 
הופיע גיליון 214
 בנושא נימוסהדג הכחול
מאת: אלון רן בן 8.5, תאריך:25/11/2012
סיפור

היה היה דג בשם דני. דני היה דג כחול, אבל מכיוון שהמים היו כחולים גם, אף דג לא היה שם לב אליו. דני היה עצוב מאוד מזה. הוא לא יכל לשחק עם אחרים, לדבר עם אחרים, לשחות עם אחרים ולא שום דבר עם אחרים, רק עם עצמו.

יום אחד דני החליט שהוא חברים, אז הוא הלך למצוא מישהו שיעזור לו. פתאום ראה דני תולעת בים. דני לא סירב סתם לקחת חתיכה קטנה מהתולעת. הוא תפס חתיכה מהתולעת לתוך הפה שלו.

פתאום הוא הרגיש שהוא נמשך במהירות למעלה. דני החזיק חזק בפיו את התולעת ונזהר לא לעזוב אותה. לבסוף הוא יצא למקום שאותו לא ראה מעולם. הוא התחיל להרגיש שהוא לא היה יכול לנשום. בסוף הוא מצא את עצמו בתוך צנצנת קטנה שבתוכה מים ולכן הצליח לנשום.

״איפה אני?״ שאל דני, אבל ראה שאף דג לא נמצא לידו. דני שם לב שמעליו אין שמש. הוא רק הסתכל על דלת גדולה מאוד וסגורה למשך כמה דקות. דני הרגיש לא נוח. ״מה קורה כאן? איפה אני? לאן אני אגיע? איפה כל הדגים?״ שאלות רבות הסתחררו בראשו של דני, אבל הוא החליט לא לחשוב עליהם.

לבסוף הדלת הגדולה נפתחה ודבר גדול מאוד מאוד הרים את הצנצנת שדני היה בתוכה. הצנצנת שלו הונחה במקום שבו ראה חבורה של דמויות שהיו דומות לזאת שהביאה אותו לכאן. ״תודה שהבאת לי את הדג שלי, אימא!״ דני שמע את המילים האלה קרובות אליו.

ואז הוא ראה את אחת הדמויות שראה מקודם. ״איפה אני?״ שאל דני. ״דג מדבר? קול…״ שמע שוב דני את הדמות מדברת אליו. ״אפשר תשובה לשאלה?״ שאל דני. ״אתה נמצא בבית שלי.״ אמרה הדמות. ״מי אתה?״ שאל הדג הכחול. ״שמי הוא מיק. מה שמך?״ שאל מיק. ״שמי הוא דני, אבל איפה שאר הדגים?״ דני שם לב שהדמות שראה הייתה מחוץ לצנצנת, והופתע לגלות שהוא מצליח לנשום. ״כאן זה לא הים, כאן זה היבשה.״ ענה מיק. ״היבשה?״ שאל דני שלא ידע דבר על זה.

דני ומיק שוחחו אחד עם השני על מה שעבר בחייהם, מה קורה בים וביבשה, ועוד דברים שקרו עד שדני הגיע לכאן. ״אני בחיים לא אצליח להדגיש את עצמי.״ אמר דני לבסוף. ״מממ… אולי אני יכול לעזור. אבא שלי המציא מכונה שגורמת לדברים להיות בצבע אחר.״ אמר מיק. דני אמר למיק ולעצמו שזה רעיון מצוין.

דני נכנס לתוך צנצנת קטנה, כמו שמיק אמר לו, והרגיש שצבעו מתחיל להיות זוהר. לבסוף דני חזר לצנצנת הקודמת שלו. ״תסתכל עליך.״ אמר מיק והראה לדני איך הוא נראה. הוא התפלא מאוד ושם לב שגופו לא היה כחול, אלה בצבע זהב זוהר. הוא נראה יפהפה. יום אחד מיק יצא לשיט בים. הוא ביקש להביא איתו את דני. כשהם היו בשיט, דני ביקש ממיק להחזיר אותו למים, וככה קרה. כשדני היה בתוך המים, כל הדגים ראו אותו ורצו להיות חברים שלו. הוא כל הזמן היה שמח מאוד.

יום יום היה שוחה אל החוף ובודק אם מיק נמצא שם, וכשהוא היה רואה אותו, הוא היה שמח מאוד. אבל הכי חשוב, הוא הבין: כשאתה בבעיה, אתה יכול לבקש מאחרים שיעזרו לך, וכך דני חי חיים מאושרים עד עצם היום הזה.

תגובות לכתבה
1.מעניין
 דניאל כהן בן 9 (26/12/2012, 10:45:08)