הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים | דף הבית
 על אודות 'עיניים'  |  מערכת 'עיניים'  |  צור קשר 
  23/06/2018 
 
הופיע גיליון 214
 בנושא נימוסהשוקולד של שיר
מאת: יפעת גלר בת 11, תאריך:30/10/2012
סיפור

שיר היא ילדה בכיתה ו'. מעולם לא הייתה מקובלת או נערצת על ידי חבריה. הייתה לה רק חברה אחת - נורית. שיר ונורית אהבו לבלות ביחד ומאוד אהבו אחת את השנייה.

ביום רביעי אחד, שיר ואמא שלה נסעו לקניון בעיר הגדולה. שיר ראתה חנות שוקולדים והיא ואמא שלה נכנסו אליה. בחנות היו שוקולדים טעימים ומובחרים ושיר קנתה חפיסת שוקולד גדולה.

למחרת, כשהלכה לבית הספר, הביאה איתה את השוקולד שקנתה כדי שיהיה לה קינוח לארוחת עשר. לאחר הארוחה, הוציאה שיר את השוקולד והחלה לאכול אותו. פתאום כל הילדים בכיתה, שרק אתמול צחקו ולעגו לה, נהיו נחמדים אליה והתחנפו אליה. שיר הביאה להם שוקולד והם נהיו חברים.

הילדים המקובלים של הכיתה הסיתו את שיר ללעוג לנורית ונורית נפגעה מאוד. שיר ידעה שזה לא בסדר אבל היא רצתה להיות מקובלת כמו חבריה החדשים. יום לאחר מכן שיר לא הביאה את השוקולד וכשחבריה לכיתה ביקשו ממנה שוקולד לא היה לה מה לתת להם. עכשיו בני כיתתה כבר לא חברים שלה, אלא לועגים לה וצוחקים עליה.

שיר נעלבה והלכה לדבר עם נורית. נורית כבר לא רצתה להיות חברה של שיר בגלל מה שקרה אתמול. שיר לא ידעה מה לעשות, לאן ללכת ועם מי לדבר אז היא פשוט ישבה בצד, ישבה ובכתה.
תגובות לכתבה