הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים | דף הבית
 על אודות 'עיניים'  |  מערכת 'עיניים'  |  צור קשר 
  23/06/2018 
 
הופיע גיליון 214
 בנושא נימוסהמכשפה מניירה
מאת: הדר הורן בת 12, תאריך:16/2/2012
בריאות

בוקר אחד מניירה קמה על רגל שמאל אז היא חיפשה בארון משהו לאכול. היא הכינה לעצמה לארוחת בוקר משהו קליל: 3 ספלי שבלולוקו, 8 ביצי מקקים ו-5 לטאות בגריל. אבל היא הרגישה נורא כבדה אז היא החליטה ללכת לאכול גלידה.

בגלידרייה היא הזמינה 4 כדורי חרבושים ו-5 כדורי זחלים עם פצפוצי פישפשים. ומעל הכל קצפת מקולקלת 90% שומן ובקצה דובדבן משנת התרפפפ'ו, כמובן. וכשחזרה הבייתה היא ישבה על הספה וקראה עיתון ואז היא החליטה ללכת לישון. אך אוי! מניירה מהספה לא הצליחה לקום ובכעס קראה "לכל החרפושיות ושיני השום! אני חייבת ללכת לרופא , מר בוכתה" ומייד על שואב האבק היא עלתה.

אך שואב האבק מייד התפרק לחלקים ועלה למניירה על העצבים. אז מניירה נסעה בטרקטור ישן, שעושה המון רעש והרבה עשן. וכשהיא הגיעה לרופא הוא בדק אותה ואמר "את צריכה להתחיל דיאטה ממחר! מניירה, את צריכה להקפיד על תזונה נכונה, כי את, איך נגיד, שמנה. תצטרכי לשתות כל בוקר מיץ מקקים סחוט ולאכול כריך בריאות. את צריכה לוותר על שבלולוקו ועל גלידה, כמובן. כי הם מלאים בהרבה שומן. וגם ספורט הוא דבר מאוד חשוב תסמכי עלי, ספורט יעשה לך גוף חטוב!".

הרופא פחד נורא כי חשש שבגלל דבריו מניירה תהפוך אותו למנורה. אך מניירה תקעה בו מבט עייף, ולמזלו הרב, היא הייתה כבדה מדי בשביל לכשף. כשמניירה נזכרה שהיא לימדה ספורט בשיעור, והיה שם ילד שהיא הפכה לכדור, וגם את המורה היא הפכה לבצל, היא הבינה שספורט הוא לא פשוט ב-כ-ל-ל!. גם לוותר על שבלולוקו ועל גלידה זו טעות אז מניירה החליטה חד-משמעית שהיא מוותרת על הבריאות. "כולם רוצים שאני אהיה ב'עיניים'", היא חשבה, "ולאף אחד לא יהיה איכפת אם אני אכתוב בעמידה או בישיבה. וכך עבר עוד יום של מכשפה שמנמנה אבל בעלת לב שכולו גבינה!
תגובות לכתבה