הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים | דף הבית
 על אודות 'עיניים'  |  מערכת 'עיניים'  |  צור קשר 
  23/06/2018 
 
הופיע גיליון 214
 בנושא נימוסזבל זבל זבל!
מאת: רתם בן משה בת 9.5, תאריך:25/10/2011
יש לי הרבה להגיד עליו

זבל יש בכל מקום, אי אפשר להיפטר ממנו לגמרי. אני מאוד משתדלת למחזר ולהכין ממנו קישוטים לחדר שלי ולביתי כדי שיהיה פחות ממנו, אך גם זה לא עוזר! אבל כאשר חושבים על זה, אם לא היה את הזבל לא היה את הגיליון הזה!

עכשיו, אספר לכם את סיפורי, איך התחלתי למחזר ועל הזבל עצמו:יום אחד חזרתי מבית הספר מבולבלת מאוד, המורה למדעים סיפרה לנו על הזבל ואיך נפטרים ממנו, למה יש זבל ועוד. תמיד אהבתי למחזר ולעשות יצירות ממוחזרות, אבל אף פעם לא חשבתי שאני באמת עוזרת כשאני מכינה את היצירות האלה!

"אמא, תגידי, יש סיכוי שאני עוזרת לעולם כשאני מכינה את היצירות שלי מחומרים ממוחזרים?" שאלתי את אמי כאשר חזרה מהעבודה, "כמובן חמודה! כשאת ממחזרת את עוזרת מאוד לסביבה!" ענתה לי בשמחה. בלילה חלמתי על הזבל. בחלומי היו הרים של זבל, הרים ענקיים ואותי אוספת את הזבל ומכינה ממנו יצירת ענק! ואז ראיתי את העולם מחייך אלי, לא סתם חיוך, חיוך גדול. קמתי עם חיוך ענקי כאילו שחייך אלי העולם, שמחה ומלאת אושר לא הייתי שמחה ככה מאז ומתמיד!

הלכתי לאמי אשר קמה רק כרגע ואמרתי לה, "אני הולכת למחזר ולקחת דברים ליצירה הבאה שלי - פסל ענק מפסולת, זה יופיע במוזאנים! זה יופיע בעיתון! אבל אני עושה את זה בשבילי ובשביל העולם שלי, ביי ביי!" והלכתי. כיום הפסל מוצג במוזאונים, ואני? שמחה יותר מכול ומרגישה תמיד שעזרתי לעולם - זבל זה דבר טוב ודבר רע בשבילי זה הדבר הכי טוב בעולם למה? בגלל שזה גורם לי אושר כשאני ממחזרת אותו, עושה לי טוב להכין יצירות ממנו.
תגובות לכתבה