הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים | דף הבית
 על אודות 'עיניים'  |  מערכת 'עיניים'  |  צור קשר 
  25/04/2018 
 
הופיע גיליון 213
 בנושא מסכותקו הגבול
מאת: יולי סמורי בת ½10, תאריך:31/8/2011
איפה נמצא הקו הזה ואיך מוצאים אותו?

בכיתה ה'1 למד רון. רון שמע כל הזמן את המורות אומרות לו כאשר הוא עושה מעשה לא בסדר: "רון מספיק! אתה עובר כבר את קו הגבול!."
רון לא הבין מהו קו הגבול והחליט לצאת לחפש אותו. הוא לקח תרמיל עם בקבוק מים וכריך , חבש כובע ויצא אל "ההר האדום" (ככה חבריו קראו להר כי הוא היה מכוסה בכלניות אדומות).

הוא טיפס וטיפס אל ראש ההר והתחיל להתעייף, היתה לו סחרחורת קלה והוא מעד ונפל. דם החל לטפטף מהברך של רון אך הוא דבק במטרה. הוא שם חתיכת עלה על הפצע והמשיך בדרכו. הוא הגיע אל ראש ההר עייף, והתאכזב מאוד לגלות שקו הגבול לא נמצא על ראש ההר. הוא ירד מההר וחשב היכן הוא ימצא את קו הגבול.

לפתע הוא חשב לעצמו: אם אני עובר את קו הגבול בכל פעם שמזכירים אותו, אולי אני צריך ללכת למקום שבו אני עובר הרבה פעמים! רון חשב היכן הוא עובר הרבה פעמים ואז הבין, אני עובר הרבה פעמים בבית הספר! הוא רץ לכיון בית הספר, וכשהגיע הוא התחיל לחפש. הוא ראה את הכיתה, את חדר המנהלת ואת רחבת המשחקים, אבל לא ראה שום קו גבול. רון התחיל להתייאש ואמר לעצמו: אלך לנוח מעט מתחת לעץ הזקן שבחצר. רון יצא אל העץ, התיישב מתחתיו, ונרדם תוך כמה דקות. פתאום הופיע גמד ואמר לו: רון? שלום קוראים לי הגמד פרל. אני יכול לעזור לך למצוא את קו הגבול, רוצה?

כן, כן! אמר רון וחיוך הופיע על פניו. הגמד אמר לו שקו הגבול זה לא ממש קו ממשי, זה לא קו שאפשר לראות בהר האדום או בבית הספר. זה קו פנימי כזה, קו שכשאתה "עובר" אותו זה מעשה אסור. נגיד כאשר אתה מושך בצמות של מיכל, אז עברת את קו הגבול! או כשאתה מרביץ לתומר אתה גם כן עברת את קו הגבול! אהההה... אמר רון. הבנתי עכשיו מהו קו הגבול, תודה!. בבקשה... אמר הגמד ונעלם.

רון התעורר וחזר הביתה. הוא סיפר לכולם שהוא יודע מהו קו הגבול ואז הלך לביתה של מיכל ואמר לה שהוא יותר לא יעבור את קו הגבול וימשוך בצמותיה. מיכל שמחה מאוד ומאז רון לא עובר את קו הגבול ומתנהג יפה.

תגובות לכתבה