הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים | דף הבית
 על אודות 'עיניים'  |  מערכת 'עיניים'  |  צור קשר 
  23/04/2018 
 
הופיע גיליון 212
 בנושא חושךפיית הקשת בענן
מאת: מיה רשף בת 9, תאריך:20/2/2011
מה הייתה המשימה הקשה?

פלואו, הפייה הקטנה שזה עתה נולדה, הישירה את מבטה לכיוון מלכת הפיות. "בבקשה," התחננה פלואו, "תני לי להיות פיית הקשת בענן. אני יודעת שזה הייעוד שלי, מרגעי הראשון!", "הממ," אמרה מלכת הפיות. משקפיה, שצבעם ודוגמתם השתנו מרגע לרגע, התיישרו על אפה.

"בבקשה?" פלואו לא העיזה להישיר מבט. "הממ," אמרה שוב מלכת הפיות. היא חשבה רגע. "אתן לך לבצע את ה'משימה'. על כל פיה, שרוצה להתקבל לתפקיד כלשהו, לבצע את המשימה. ואם את באמת עומדת להיות פיית הקשת בענן.. תוכלי לבצע אותה." פלואו הנהנה. לבה נמלא אושר, ואז נשטף בהלה. מה אם המשימה תהיה קשה מדי עבורה? הלא היא צעירה! ואם יתברר שהיא אינה פיית הקשת בענן? לא! היא חייבת להיות. היא חייבת להצליח.

"מה המשימה?" אמרה פלואו בלחש. המלכה הנהנה. "התייצבי כאן מחר, בשעה זו בדיוק. אז תדעי הכול." פלואו הנהנה וחזרה לביתה ברגליים רועדות מהתרגשות. היא מועמדת! לה, הפייה הקטנה, שזה עתה נולדה, יש סיכוי להיות פיית הקשת בענן! היש כבוד גדול מזה? כל אותו הלילה לא עצמה פלואו עין. היא התרגשה מדי, והייתה אסירת תודה לפיית הבוקר, ליב, שחשה בהתרגשותה והעלתה את הבוקר מהר יותר.

פלואו לבשה את בגדיה היפים ביותר, שמלת עלי הוורד, שזרה בשערה פרח ויצאה לדרכה אל הארמון של מלכת הפיות. אל מול שערי הארמון, שנראה גדול ומאיים לפיה קטנה כמו פלואו, פלואו עצרה ברוב יראה. הארמון הקרין תחושת עוצמה, אבל פלואו התגברה ונכנסה. היא הובלה על ידי שדונים שומרים אל חדר הכס, שבו ישבה המלכה.

"אז," סיכמה המלכה בנינוחות,"עלייך לחצות את מפל העננים, להביא קמצוץ ממימיו וליצור קשת מהעננים הטהורים הללו, מעל לארמוני. אם תצליחי, תחשבי לפיית הקשת בענן החדשה. רבות רצו, אך כמעט כולן נסוגו כשנודע להם על המשימה." פלואו התכווצה. פיות בוגרות ומנוסות ממנה ניסו, וויתרו או שלא הצליחו. למה שהיא, פיה קטנה וחסרת ניסיון, תצליח? "פלואו," קולה של מלכה השיב אותה למציאות."פיית הקשת שלנו, ריילי, פשוט נהדרת. אבל.. היא רוצה לעלות בדרגה. להיות פיית השמיים, והתפקיד שלה פנוי." פלואו נמלאה פחד. איך תחליף מישהי נהדרת כל כך? בעברה ברחוב, שמה לב להרבה דיבורים על ריילי. האם היא, פלואו, תוכל להחליף אותה ולהיות טובה ואהודה לפחות כמוה? "ולכן," המשיכה המלכה," לפני שתצאי למשימה, החלטתי לתת לך לפגוש את ריילי."

פיה של פלואו נותר פעור. המלכה קראה לריילי פנימה ויצאה. ריילי הייתה מדהימה. "את יכולה לסגור את הפה," אמרה בנעימות. השיחה ביניהן זרמה. "אז את מוכנה?", שאלה ריילי. פלואו הנהנה. השיחה נתנה לה כוח לצאת למשימה. ריילי לוותה אותה עד ליציאה, איחלה לה בהצלחה ויצאה. פלואו חזרה אל המלכה. היא ספרה לה על השיחה, והציתה זיק של התרגשות בעיניה של המלכה.

"כעת את מוכנה?" שאלה המלכה. "יש לי שי עבורך." היא הושיטה לפלואו כלי קטן – לציד העננים. "גם לי," אמרה ריילי."שי עבורך." ריילי הושיטה לה כובע – כובע שצבעיו משתנים כל הזמן, כל הזמן לצבע קשת אחר. "זה היה שלי," אמרה ריילי."אני נותנת לך אותו. בהצלחה, פיית הקשת העתידית!" פלואו הייתה אסירת תודה. ובהרגשה זו, היא יצאה.

פלואו עפה כבר שלושה ימים והתחילה להתעייף מהמעוף הממושך. מתי כבר תגיע אל המפל? ואז פלואו הבחינה בעננים באופק – משהו שהבחינה בו בתקווה במשך כל מסעה. עננים, עננים ברקע. בהתחלה היא חשבה שאלה סתם עננים שבשמיים – אבל אז הבינה, בהתרגשות מרובה, שזה מפל העננים. היא האיצה את מהירות תעופתה, והגיע תוך שעה אל המפל. בדרכה ראתה דברים מקסימים ביופיים – אך כולם התגמדו לנוכח המפל.

הוא היה הדבר המדהים ביותר שראתה פלואו מימיה. פלואו נחתה בבטחה מעל המפל, על סלע גדול דיו להכיל אותה ואת משקלה. היא נהנתה דקות מספר מהסתכלות – המפל היה מורכב מעננים, כחולים, קטנים, גדולים, בהירים וכהים. העננים זרמו כמים, ונשפכו לתוך בריכה ענקית של עננים, אשר נערמו זה על זה בחן. המחזה היה מרהיב, ולרגע פלואו שכחה למה באה, אולם עד מהרה נזכרה ומלאה את הכלי שנתנה לה מלכה ב"מי" המפל. פלואו עפה בחזרה במשך יום או יומיים, והגיעה אל הארמון. שם נופפה לשלום למלכה.

היא נגשה למלאכה. פלואו הוציאה את הכלי והתרכזה. אם תצליח, תזכה ותהיה פיית הקשת. אך האם זה מה שהיא באמת רוצה? הדבר לא יעבוד אם לא תרצה את התפקיד באמת. כן, אמרה פלואו בקול בלתי מורגש. כן, אני באמת רוצה. פלואו התרכזה. היא חשבה על קשת, דמיינה קשת, ראתה קשת בעיניה. היא חשבה שדמיונה מטעה אותה, אבל לא. אגלי זעה נגרו על מצחה מהקסם הראשון שלה, אבל היא הרגישה הכי טובה שאפשר. המלכה הריעה לה. ריילי הריעה לה. כולם הריעו לה.

באותו היום התקיים הטקס. פלואו וריילי, הפיות בתפקידים החדשים, ישבו במקומות הכבוד שלהן. הטקס התחיל, ופלואו הרגישה מעולה. המלכה פתחה בדבריה: "יש לנו פיות בתפקידים חדשים! הריעו לפלואו, פיית הקשת בענן! ולריילי שלנו, פיית השמיים!", קהל הפיות הריע. ועכשיו, פלואו זכתה בתפקיד הנחשק. היא חשבה על כך בעת שהקהל הריע לה ולריילי. ואז היא ידעה מה לעשות. היא נגשה למיקרופון ואמרה: "לא הייתי מצליחה לולא ריילי והמלכה, שעזרו לי לממש את הייעוד שלי." וכך, אחרי שעשתה את כל מה שרצתה לשעות, פלואו הרגישה טוב מתמיד. היא הגשימה את החלום, וזכתה.
תגובות לכתבה