הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים | דף הבית
 על אודות 'עיניים'  |  מערכת 'עיניים'  |  צור קשר 
  20/06/2018 
 
הופיע גיליון 214
 בנושא נימוסארבעת הימים האחרונים של האנושות
מאת: עילי וייגל בן 10.5, תאריך:18/1/2011
עולם הפייסבוק

תאריך: 29 לדצמבר, 2053

יומני היקר,
מעניין איך אתה מעביר את הזמן, אני משתעמם. אתה בטח זוכר למה, כי אני הילד היחיד שאין לו פייסבוק.
אתה יודע, הדברים נראים מאוד שונים עכשיו. אין יותר תקשורת, כולם אילמים. אי-אפשר לדבר כלל, הדרך היחידה לתקשר היא בפייסבוק.
בבית-הספר כולם נכנסים, מוציאים מחשבים ומתחילים לכתוב תגובות לסרטונים, לכתוב כל מיני.. צ'אטים... כן... אפילו המורה מוציאה מחשב וכותבת: "בוקר טוב לכולם."

בנוסף, כולם עיוורים. אף אחד לא ממצמץ יותר, כולם הסתנוורו מהקרינה של המחשב. הילדים, הצעירים, המבוגרים, ואף הזקנים לא מסירים עינם מהמחשב. כשהמורה כותבת תגובה לפתוח ספרים, כולם נכנסים לאיזו אפליקציה של ספרי לימוד ומקליקים, מקליקים, מקליקים, מקליקים בכל מקום! זה משגע אותי! אני היחיד שנשאר ללא פייסבוק! אני לא רוצה לפתוח אחד ולהפוך לחיית מחשבים כמוהם.

30 לדצמבר, 2053
יומני היקר,
כל יום יותר נורא מקודמו! היום גם צלילים מעבירים בתגובות ולא בשמיעה. היום בבית הספר, ראיתי ש... XXRc123 (זהו השם שהילדים ממציאים לעצמם, כינויי המחשב, או בשם הלועזי "ניקניימס", אלה הפכו להיות השמות האמיתיים של הילדים) כתבה לחברתה: "(ההההרראאאא... (השיעור הזה מ'זה מצ'עמם! DX.ה- DX בסוף הוא הציורים של היום, זה אמור להיות אדם שעוצם את עיניו ומפהק.

המורה תפסה אותה והעניקה לה עונש מכובד: היא גנבה לה 1000$ (מזויפים כמובן), מעוד איזו אטרקציית משחקים חדשה. הילדה לא הגיבה, אבל בתגובה כתבה: :Dבנאדם מופתע ולא מאמין. ומייד אחר כך: }:( .
לפחות משחקים קצת בהפסקה... במחשב! כן, זה נכון! אין כזה דבר משחקים, אנחנו "משחקים" בכתה, במשחקים ואטרקציות בפייסבוק. אבל כבר התרגלתי לזה, ואני יודע שבמילא המין האנושי ייכחד.

אם כולם יישחקו בפייסבוק לא יהיו קשרי אהבה, רק קשרי שנאה, (לאנשים שגובים כסף במשחקים שונים) אם לא תהיה אהבה אמיתית, לא יהיו חתונות. אם לא יהיו חתונות לא יהיו ילדים חדשים בעולם, אם לא יוולדו אנשים, המין האנושי ייכחד!

31 לדצמבר 2053
יומני היקר,
מחר תגיע השנה הלועזית החדשה, שנת 2054! אבל ברור שאף אחד לא יודע. כשכולם מחוברים לפייסבוק אי אפשר לדעת מה קורה סביב, אין שום חגים, שום אירועים מיוחדים, אפילו לא ימי הולדת!
XXRc123 רוצה לנקום במורה על שלקחה ממנה 1000$ מהמשחק בפייסבוק. היא עשתה דברים נוראיים למורתה: היא פרסמה בתגובות דברים רעים עליה, גנבה לה את כל הכסף מאותו משחק, אבל אז, הילדה הגזימה קצת, היא ניתקה לה את הגישה לפייסבוק, ואז כיבתה לה את המחשב!

ברגע שהיא עשתה את זה המורה קפאה, היא לא זזה, לא הזיזה אצבע, ברגע הזה, היא נהייתה חוורת כמו רוח! אחר כך נהייתה ירוקה כטרול! לרגע אחד, היא דיברה, הילדים האחרים לא שמו לב, אבל אני שמתי לב, ולרגע אחד התמלאתי תקווה!

חשבתי שאולי אני לא אהיה לבד, אבל הקדמתי לחשוב, מיד אחר כך, המחשב של המורה נדלק, וכך גם הפייסבוק. המורה החליטה לנקוט צעד נואש: היא גירשה אותה מהפייסבוק ל-24 שעות. הילדה כתבה: }:(

1 לינואר 2054
יומני היקר,
היום היא השנה החדשה. לא שזה משנה. אני נכנסתי לדיכאון עמוק. דמיינו לעצמכם איך זה שאף אחד לא מתייחס אליך, מדבר אליך, משחק איתך, מתחבר איתך, מתקשר איתך, צוחק איתך, נהנה, או סובל איתך, דמיינו לכם איך זה לחיות כל יום לבד לגמרי. אז בסוף החלטתי, לשים קץ לאדם האחרון, שנשאר שפוי, בעולם הפייסבוק הזה.
כן, זה נכון, פתחתי לי פייסבוק משלי, אני אתמכר תוך יום יומיים, והמין האנושי ייכחד בעוד 90 שנה? אני רק רוצה לומר, תודה, ולכם קוראים, אני רוצה לומר: היזהרו, אל תיתנו לסיפור הזה להתגשם.תגובות לכתבה
1.אתה צודק
 ליאור (שם בדוי) בת 11 (04/01/2013, 08:23:09)