הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים | דף הבית
 על אודות 'עיניים'  |  מערכת 'עיניים'  |  צור קשר 
  25/04/2018 
 
הופיע גיליון 213
 בנושא מסכותקופסה
מאת: מאיה רון זהור בת 13, תאריך:16/11/2010
מה יש לכל אחד מאתנו?

לכל אחד יש בתוכו את הקופסה האישית שלו, שמורה מכל פגע. קופסת הנפש, שבה נצורים ושמורים כל הדברים בחיים שלנו ששווה לזכור.לא תמיד אנחנו בוחרים לפתוח אותה בפניי כולם. לפעמים אנחנו בוחרים לפתוח אותה רק לאנשים שאנחנו ממש קרובים אליהם. רק לאנשים שאנחנו באמת רוצים שייראו את כל הדברים שאנחנו שומרים מכל פגע, אולי בעצם גם שומרים אותם מעצמינו.

בשלב מסוים בחיים,יש לנו איזושהי נקודת שבירה.הרגע הזה שבו כל אחד מציב לעצמו גבולות. לכל אחד יש בחיים את הרגע שבו מישהו שם למעלה מחליט לטלטל בפתאומיות את כל העולם הפנימי שלך, בין אם אתה מסכים ובין אם לא. הוא לוקח את כל הבית הפנימי שלך, את מי שאתה ופשוט מנער לכל הכיוונים. כל הדברים בפנים מיטלטלים וקופצים למעלה ולמטה, וכשהם כמעט יוצאים החוצה הוא מניח שוב את הקופסא במקומה, והוא מצפה ממך לאסוף לבד את השברים. לנקות לבד את המסיבה שהוא ארגן. הוא הופך את האישיות שלך על פיה, ודווקא אז מתגלים הצדדים האמיתיים של בן האדם.

המבחן האמיתי הוא לדעת איך להתנהג כשכל הקופסה הפנימית הזאת קורסת.ואז אתה הולך בין ההריסות, מנסה לראות מה נשאר ממך בעצם, מחפש פיסת רגש להיאחז בה. ואתה מגלה שהדברים היחידים שנשארו בין השנאה והאומללות, ליד הידע האבוד והזיכרון המבולבל, הם חברות האמת והאהבה.

חברות האמת שעמדה ברגעים הכי קשים, והיא איתך לאורך כל הדרך, לא משנה כמה פעמים יטלטלו את הקופסה שלה. והאהבה,שבלעדיה אין לעולם שלנו אפילו זכות קיום. כי אלה הדברים ששורדים בסופו של דבר כשאתה עומד במבחן הגדול של חייך, מבחן הטלטול האין סופי שמתחיל עם רגע הבכי המהיר כשאתה נולד, ומתנתק מחבל הטבור, ולעולם לא נגמר. כשנפש מקבלת פנימיות,היא לעולם לא נמוגה.היא רק מחפשת דרך למצות את עצמה בצורה הכי טובה.להוציא מעצמה את הכי טוב שלה. והיא הריי יודעת למה היא מתאמצת, פשוט מאוד,כי אנחנו שווים את זה.
תגובות לכתבה