הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים | דף הבית
 על אודות 'עיניים'  |  מערכת 'עיניים'  |  צור קשר 
  25/04/2018 
 
הופיע גיליון 213
 בנושא מסכותהנסיכה אירו והנסיך איב
מאת: תמר ליכטינגר בת 11.5, תאריך:19/8/2010
סיפור

פעם, לפני שנים רבות (טוב, נו חייבים את ההקדמה הזאת, מה לעשות) בממלכה קסומה שכולה שמחה והנאה, חיו להם מלך ומלכה, ולהם היה בן, נסיך יפה תואר ושמו איב. הוריו של איב שלחו אותו למיטב המורים והאבירים, אולם כל לימודו רב השנים לא הצליח לחפות על כך שהוא היה שונה.

איב לא אהב להילחם, וראו זאת על פניו. הנסיך גם לא אהב לצוד, לירות בקשת או כל דבר אחר הראוי לנסיך. במקום זה, היה מעדיף איב לשבת בשקט בגן בארמונו, ולתפור. כן, איב אהב לתפור, לסרוג ואף לרקום. אולם, תחביב משונה זה לא התקבל בברכה בממלכתו באותם ימים, והוריו, לילות שלמים לא ישנו, מוטרדים מעתידו של בנם.

במקביל, בממלכה השניה, חיה נסיכה בשם אירו. גם את אירו שלחו לטובות ביותר מבין המורות והמחנכות, אולם גם היא הייתה שונה. אירו, במקום להיות מנומסת ועדינה, בעלת הליכות מושלמות ודיבור מלכותי, כלל לא אהבה את כל הגינונים המלכותיים האלו. במקום זאת היא הייתה מעדיפה לצאת למסע ציד ביער הסמוך, או לערוך דו-קרב עם אחד מנערי האורווה. גם הוריה של אירו דאגו מאוד לעתידה של ביתם, וגם הם לא ישנו בגללה לילות שלמים.

יום אחד נפגשו שני זוגות ההורים, וחיפשו יחדיו פתרון לעתידם של ילדיהם. לאחר מחשבה עמוקה והתלבטויות מייגעות הוחלט כך: לפי המסורת כל נסיך, בהגיעו לבגרות, חייב למצוא אישה במצוקה, להציל אותה, ולאחר מכן להביא אותה אל ארמונו ולהינשא לה. כל נסיכה, בהגיעה לבגרות, חובה עליה למצוא מקום בו ישמור עליה יצור, עדיף דרקון, ובדרך מסתורית עליה להיכלא באותו מקום, כדי שנסיך יבוא להצילה, וכך לקבל בעל ראוי. ובכן, חשבו ההורים, מדוע שלא תעלה הנסיכה אירו למגדל הקרוב, עליו שומר הדרקון הנורא, ומדוע שלא הנסיך איב הוא זה שיציל אותה?

וכך עשו: אחרי שארזה תיק בד קטן, עלתה אירו אל ראש המגדל, וכעבור כמה ימים, ארז איב גם הוא תיק קטן, עלה על אוכפו של סוסו ורכב להציל אותה. מיד כאשר הגיע הנסיך על ראש הגבעה וצפה במגדל, התמלא פחד נורא. על המגדל שמר דרקון ענק, עם כנפיים דמויות עטלף ועם זנב דוקרני חד. אבל מפה, כבר אין דרך חזרה, ואיב התקדם בדהירה אל המגדל. הוא נאלץ להיפרד מסוסו, שעה שהיה צריך לעבור בגשר צר ומתנדנד. אחרי שעבר את הגשר, פנה איב לכניסה למגדל, אולם נאלץ לעצור, כיוון שהדרקון עמד בפתח. איב שם לב שהדרקון כבר מרוט מאוד, כאילו מישהו כבר תקף אותו. ועדיין, לאיב לא הייתה ברירה, והוא שלף את חרבו מתוך חגורתו ופנה להילחם. הקרב היה קצר, אבל איב התעייף מאוד.

לאחר שהבריח את הדרקון, התחיל לתפס במדרגות המובילות לחדר אשר בראש המגדל. לפתע כאשר ממש התקרב, שמע צעקות קרב: "ניראה אותך, חתיכת פחדן!" ו"מה יש? אתה משמש!". הוא פתח את הדלת, קצת בחשש, ומה הוא רואה מולו? את הנסיכה אירו כמובן, נלחמת בבובת בד. "מה את עושה?" שאל בבהלה את הנסיכה המיוזעת. "מה, מה אני עושה? מתאמנת כמובן! אתה זה שאמור להציל אותי, נכון? איזה יופי! אתה יודע כמה זמן חיכיתי לך? כמעט הרגתי את הדרקון בשבילך! טוב יאללה," היא הפסיקה ברצף דיבורה כדי לנשום ולא נתנה לאיב להשחיל מילה "אתה בא?" ורצה החוצה, כשאיב מאחוריה

וכעבור יומיים, נישאו שני הנסיכים באושר ועושר. איב תופר לאירו בגדים והיא מגנה עליו מפני דרקונים עד עצם היום הזה.
תגובות לכתבה