הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים | דף הבית
 על אודות 'עיניים'  |  מערכת 'עיניים'  |  צור קשר 
  20/06/2018 
 
הופיע גיליון 214
 בנושא נימוסלבד אבל ביחד (פרק ב’)
מאת: רוני וערבה לבנדרהוף בנות 9,11, תאריך:11/4/2010
ואז הגיח השועל..

למחרת בבוקר קמה מרי לקול אוושוש עלים. דיאנה החלה לרחרח את האדמה כדי לחפש אוכל. מרי פחדה, אבל דיאנה זינקה באומץ ממקומה ונעצרה ליד גפן ענבים גדול. רשרוש נשמע ממאחורי הגפן. מרי פערה את עיניה בפחד. "מה זה, דיאנה?"

דיאנה נעצה מבט חקרני. ממאחורי הגפן הגיח שועל אדום, בעל אף מצולק ואוזן רפויה ונשוכה. מרי נסוגה מפניו. דיאנה סימרה את שערותיה וקימרה את גבה. קול נהמה עמוק עלה מחזה. השועל הביט בה בעיניים נבונות, והניד בראשו קלות, כאילו לאות ברכה. מרי הרימה את דיאנה ואמרה לו: "קישטה! קישטה!", אבל השועל רק התקרב. "תסתלק!" צעד. "לך!" צעד. "עזוב אותי!" השועל קפץ עליה.

מרי פנתה לאחור והחלה לרוץ בכל המהירות שגייסו רגליה. דיאנה נפלה מידיה, והחלה לרוץ אחריה. ככה רצו שעות רבות, והשועל דלק אחריהן. לבסוף נפלה מרי על רגליה והתגלגלה באדמה מעוצמת התנופה. דיאנה נעצרה לידה. מרי התנשפה בכוח. שריריה בערו. אבל מה שהקפיץ אותה על רגליה היה טפיפות רגליים רכות, שנשמעו מרחוק. היא הכריחה את עצמה לקום, והשמיכה לרוץ. כל הזמן הזה השועל רדף אחריהן. שקיעה ירדה. מרי נכנעה לבסוף ונשכבה על הארץ. נשימתה היתה כבדה. השועל התקרב אליה לאט, ואז היא ראתה שהוא עומד לפני מערה. מרי זחלה לתוכה בהכרת תודה. בתוך המערה היא מצאה אוכל ומים. היא נרדמה במהירות על מצע עלי השלכת. מחוץ למערה, השועל ישב ושמר כל הלילה.
תגובות לכתבה