הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים | דף הבית
 על אודות 'עיניים'  |  מערכת 'עיניים'  |  צור קשר 
  23/06/2018 
 
הופיע גיליון 214
 בנושא נימוסעד שאבא יחזור (פרק ב’)
מאת: ערבה לנדר שפירא בת 11, תאריך:9/4/2010
מתי הוא חוזר?

כשיצאתי מהבית של ג'סיקה הוצאתי את נגן ה-MP4 שלי מהתיק והעברתי אל שיר מספר שתיים, השיר האהוב עליי, 'WE ARE GOLDEN'. התחלתי ללכת, וחשבתי על זה שאולי היום אבא חזר סוף סוף הביתה.

תנו לי להסביר: שנתיים וחצי אחרי שנולדה שרה, אחותי הקטנה, מתה אמא מדלקת ריאות קשה שלא עברה לה. חודש אחרי שאמא מתה אבא הסתובב בבית כמו רוח רפאים, עד שבסוף התאושש וחזר לעבוד. שישה ימים אחרי יום ההולדת השישי של שרה אבא קיבל קריאה מהצבא, והוא היה חייב ללכת. אני זוכרת שהתעוררתי בלילה מאוחר, בהרגשה שמשהו לא בסדר. למרות שהיה קפוא מחוץ למיטה, יצאתי החוצה אל המטבח, וראיתי את אבא יוצא החוצה. רצתי אחריו וקראתי לו, והוא אמר לי שהוא חייב ללכת, ואני אמרתי לו שאני רוצה שיישאר, ולא הבנתי מה אלו הבגדים המוזרים שהוא לבש, בירוק מגעיל של ביצות. טנדר גדול הגיע לחצר שלנו, ואבא נתן לי נשיקה וחיבוק ועלה עליו.

אני זוכרת שרצתי, שבכיתי, שקראתי בשמו, נפלתי ומיד קמתי בחזרה. קיבלתי מכות ושיפשופים אבל זה לא היה אכפת לי. עברתי שני בלוקים, יחפה ובכותונת, ואז הרגל שלי נתקעה בסדק בכביש ונפלתי. הדמעות ערפלו לי את הראייה, וכשהתחדדה לי הראייה שוב ראיתי שהטנדר נעלם. התיישבתי על הכביש והתחלתי לבכות. שרה יצאה אליי, ראתה את פצעיי, נבהלה ולקחה אותי הביתה. שם התקשרתי לדודה קייט שתבוא אלינו, ומאז היא חיה איתנו.

הדודה קייט היא רווקה, אחותו הגדולה של אבא, ובגלל זה היא מאוד שמחה כשקראנו לה, והיא הביאה את הכלבה שלה, פיבי, איתה. עד עכשיו עברו כבר ארבע שנים, ואבא עוד לא חזר. אני כבר בת ארבע-עשרה, ושרה כבר בת עשר. התעוררתי מהירהוריי ושמתי לב שהשיר כבר נגמר, והחזרתי אותו להתחלה. את ג'סיקה הכרתי כשהתחלתי את כיתה ה', גם היא הייתה חדשה בבית הספר, היא באה משיקגו, אילינוי. סיפרתי לה שגם אני גרתי באזור שיקגו, בפרוור של העיר, בשם "ריבר פורסט" (זה היה נכון, חיינו שם עד שהייתי בגיל ארבע). התחברנו מיד, ומאז אנחנו חברות טובות.

הרמתי את מבטי , ושמתי לב שאני עומדת מול הבית שלי. פתחתי את השער, חציתי את החצר, פתחתי את הדלת וצעקתי את הפזמון:
"We are not what you think we are, we are golden, we are golden"
תגובות לכתבה