הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים | דף הבית
 על אודות 'עיניים'  |  מערכת 'עיניים'  |  צור קשר 
  20/06/2018 
 
הופיע גיליון 214
 בנושא נימוסלבד אבל ביחד (פרק א’)
מאת: ערבה ורוני לבנדרהוף בנות 11,9, תאריך:4/4/2010
סיפור על טיול שהסתבך

מרי הייתה בת 10 כשהיא נאבדה.
היא הלכה עם הוריה לטיול ביער המפנינגטון העבות. דיאנה, החתלתולה הקטנה שלה, נשרכה בעקבותיהם וריחרחה את העלים שנשרו לעת שלכת. כשהשמש חדרה מבעד לענפים וזרחה גבוה גבוה בשמיים, היא והוריה עצרו לפיקניק קטן.

"אני צריכה ללכת לשירותים, אמא. את יכולה לתת לי את הטישיו?" שאלה מרי את אמה. "אל תלכי רחוק מדי, אנחנו עוד נאבד אותך," צחקה אמה. מרי לא ידעה שדבריה של אמה עומדים להתגשם. היא טיפסה על סלע גבוה והסתתרה מאחוריו. כשסיימה, החלה לטפס בחזרה אל הוריה, אך כשהניחה את רגלה על זיז בסלע, המים שנקוו בתוכו במשך זמן רב והצמיחו טחב על הסלע, גרמו לה למעוד והיא נפלה וראשה למטה, בעודה צורחת:"אמאאאאאא!!!!"

הנפילה הייתה אומנם קצרה, אבל בשבילה הייתה הנפילה כאילו מגובה קילומטר. כשבסוף פגעה באדמה, התערפל ורקד סביבה העולם, עד שלבסוף השחיר. מרי התעוררה לקול צרחות וצעקות בקולם של הוריה. "מרי!!!! מרי!!!" ואז קול יפחה חנוקה. היא ניסתה להתיישב, אבל העולם התערפל סביבה שוב והיא צנחה לאדמה.

כשהתעוררה שוב, הכאב שכך והיא הצליחה להתיישב ולקום. היא טיפסה על הסלע בזהירות כואבת, ובסוף החליקה אל הארץ בצידו השני. העיר נדמה, והיא ראתה ששקיעה מנצנצת בכתום וורוד בין העצים. הפחד גבר עליה.

"אמאאאאאא!!!!! אבאאאאאאאאא!!! דיאנהההההה!!!!" ופתאום שמעה קול יללה. מרי קמה על רגליה בתקווה. "דיאנהההה!!!" החתלתולה המבורכת קיפצה אליה מבין העצים, ודמעות אושר נקוו בעיניה של מרי. "דיאנה! תודה לאל הטוב! איפה כולם?" דיאנה הביטה בעיניים יוקדות, כאילו התאמצה להבין את השאלה. "את לא יודעת, נכון?" החתלתולה יללה באישור. מרי התיישבה בייאוש. היא פשוט תצטרך לחכות עד הבוקר. המשך בקרוב!
תגובות לכתבה