הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים | דף הבית
 על אודות 'עיניים'  |  מערכת 'עיניים'  |  צור קשר 
  20/06/2018 
 
הופיע גיליון 214
 בנושא נימוסכחול? לגמרי!
מאת: ים אדלר בת 9, תאריך:28/10/2009
הסיפור על הצבעים

יש לי סיפור.
כתבתי אותו בכיתה ב', לפני שנתיים ושכללתי אותו. הנה הוא-קריאה מהנה!


היו הייתה עיר, שבה הצבעים מצאו בית חם ואוהב. היו שם צבעים, מכל הסוגים, גם כאלה שאנחנו לא מכירים! אבל.. לא הכל היה נפלא בעיר הזאת.. ביום שישי ה-13 קרה דבר נורא! כחול ממש התעצבן על חבריו וביקש משאלה שיעלמו לו מהעיניים!! שעה לאחר מכן,הצבעים החלו להיעלם והעיר נהייתה לאט לאט אפורה ללא צבעים! אדום, החבר הטוב ביותר של כחול דיבר עם כחול! כחול הציע לנסוע הרחק, מחוץ לעיר ולהשיב את הצבעים האבודים!

אדום וכל חבירו שלא נעלמו החליטו פה אחד "לא ולא! איך אנחנו נציל את הצבעים האבודים אם אנחנו מתחילים להיעלם?", כחול לא התייאש! "זה קרה בגללי ואני אתקן את זה" אמר כחול ונסע הרחק.. בנתיים כחול הגיע לעיר צבעונית, כמו העיר שלו אבל עדיין היא הייתה שונה! האנשים היו קרים, לא מתייחסים,כועסים ו..שונים! כחול התייאש וחשב לעצמו "איך אני אחזיר את הצבעים מ.. עיר כזאת.. משונה?!" כחול לא ראה שהתשובה לפתרון הייתה לו מול העיניים! חנות צבעים! כחול נכנס וקנה את.. -סגול-צהוב-ורוד-לבן-שחור-ירוק-כתום-תורקיז-חאקי-ו.. הצבע שלא יחסר.. -אפור.

כחול קשר לרגע את השרוכים והוא שם לב שהוא מוחזק על ידי גנב שגנב לו את הצבעים וחשב שהוא גם אחד מהצבעים (למרות שהוא כן). כחול ניסה לעצור אותם ולא הצליח! לפתע ראה מישהו, קצת אדמדם עומד לידו! זה היה אדום, חברו הטוב של כחול! ביחד הם לקחו בחזרה את הצבעים והשיבו אותם. הסוף!
תגובות לכתבה