הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים | דף הבית
 על אודות 'עיניים'  |  מערכת 'עיניים'  |  צור קשר 
  23/04/2018 
 
הופיע גיליון 212
 בנושא חושךכוח הקסם של יוחאי
מאת: עמרי מרום בן 11.5, תאריך:5/10/2009
האם המבחן יבוטל?

חזרתי מחוג הג'ודו בחמש. בדרך כלל אני חוזר מוקדם יותר,אבל היום פשוט לא היה לי מה לעשות! לא נתנו לנו בכלל שיעורי-בית היום! כשחזרתי הביתה, ראיתי שבפלאפון שלי דולקת נורה אדומה-כלומר שיש לי הודעה. לחצתי על הלחצן-וההודעה נשמעה:"היי יוחאי (אגב-זה שמי) אולי אתה רוצה שנתכונן ביחד למבחן בחשבון מחר? יוסי". כמעט נפלתי מהכיסא כששמעתי את ההודעה-שכחתי לגמרי מן המבחן בחשבון! בדקתי מהר בילקוט שלי, אבל לא הספר ולא מחברת החשבון היו בו. הרגשתי מתוח ולחוץ.

צלצלתי ליוסי, חברי הטוב, אבל הוא לא ענה. מיכאל, חברי, היה בחוג, ודני אמר שאין לו זמן. שפכתי את התיק אבל לא מצאתי בן שום זכר לדף שאמר מה החומר למבחן, כמעט בכיתי.

כל הלילה לא ישנתי. בהפסקה לא יצאתי לחצר לשחק עם חבריי, אלא שיננתי את החומר בחשבון. כל הזמן התפללתי שהמבחן לא יתקיים, או שהמורה לא תבוא. כשהתפללתי בפעם השנייה, הרגשתי שמשהו יוצא מתוכי. הרגשתי מוזר. קיוויתי שזה אומר שתפילתי התגשמה. נשמע הצלצול. המורה לחשבון הראלה נכנסה לכיתה. הכנתי כבר עיפרון מחודד ומחק. הראלה חייכה ואמרה:"המבחן מבוטל!".

הרגשתי שאני שמח משתי סיבות: גם המבחן התבטל, אבל גם, חשבתי לעצמי, המבחן התבטל מכיוון שאני אמרתי לעצמי קודם שהוא יתבטל! אני קוסם! חשבתי לעצמי בהתרגשות. חשבתי על כל הדברים שאוכל לעשות עם כוחות הקסם שלי. התרגשתי מאוד. בסוף השיעור ניגשתי להראלה ושאלתי אותה מדוע היא ביטלה את המבחן. ציפיתי שלא תהיה לה תשובה, ואז זה יוכיח שאני קוסם! אבל היא רק חייכה, ואמרה:"מכונת הצילום לא עבדה".תגובות לכתבה